צרי קשר

למה החיים יפים?

או ! אז על זה רציתי לדבר איתך היום !:)

האמת זה התחיל במחשבה על סטטוס שאני נוהגת לרשום בפייסבוק ובטוויטר שלי ואז זה הפך להיות כל כך חשוב לי שהחלטתי לפתוח אותו כאן בצורה מסודרת .

אני אתחיל בסיפור אישי .

לפני שהגעתי לתחום הזה של ייעוץ והכוונה הייתי קודם ילדה ,וא"כ  נערה ואז בחורה שהייתה מאוד מאוד פסימית , הכל היה ניראה לי נגדי , קשה , כואב ועצוב – אני לא אגיד שלא היו לי דברים חיובים בחיים כי זה לא יהיה נכון והמצב לא היה כל כך קטסטרופי אבל בתקופות האלו ההרגשה ,התחושה והמחשבה שלי הייתה שיש לי ענן שחור מעל הראש.

שהעולם שלי קשה , האנשים ברובם תחמנים , קומבינטורים , שקרנים וששום דבר !!לא מצליח לי כמו שאני רוצה.

בהמשך החיים קיבלתי כמה חבטות כואבות שהיו אמורות להעיר אותי מהתרדמת המחשבתית הזו אבל במקום זה חשבתי ששוב המזל הרע שלי ממשיך לרדוף אותי והינה יש לי הוכחה כמה אני מסכנה וחיי נגררים על ידי בכח …

ומי שכבר מכירה אותי , מכירה את הסיפור מכל מהחוויות הלא נעימות שהצליח סופסוף להעיר אותי וניער אותי להעריך את החיים וזה השילוב של אובדן אבי בגיל 18 יחד עם העובדה שבערך שנה אחרי שהייתי כבר חיילת בצבא וחיי ניצלו בהחלטה של שניה מדריסה בפיגוע במחלף השבעה .

אחרי שזה קרה והבנתי מה קרה לי התחלתי יותר להעריך את החיים אבל השינוי עדיין לא חילחל לגמריי לחיי , אחרי תקופה מסוימת התחתנתי עם האיש שלי שבקטע הזה היה מאוד הפוך ממני , הוא תמיד היה טיפוס מדפדף , שהכל מצחיק אותו , והכל יהיה בסדר והעיקר הבריאות …

והאמת היא שבהתחלה מאוד קנאתי בגישה החיובית והקלילה לחיים הזו שלו  נכון שבשנה הראשונה זה יותר שיגע אותי כי כלום לא ממש הטריד אותו ובי עדיין הכל נגע , אבל עם הזמן ראיתי שאני מפתחת כל כך הרבה תסמינים בריאותיים וזה הלחיץ אותי והבנתי בצורה חד משמעית שזה נובע מהחשיבה שלא השתנתה עד הסוף.

וביקשתי שילמד אותי את הגישה שלו , הוא הסביר לי את ההגיון שלו-נורא רציתי להשתנות ולהיות כמותו בגישה לחיים ועדיין ליישם היה לי קשה  , ואז כאיכשהו הגעתי ללמוד את התחום שלי ושם פגשתי בעיקר נשים בשלות , חכמות שברובן חשבו כמותו וגם אותן חקרתי למה הן חושבות ככה ואיך החיים שלהן מתנהלים וראיתי שהן חיות הרבה יותר טוב ממני , בקטע מנטלי וגם בקטע הפיסי -אין להן גב כואב כרונית או כאבי ראש כרונים או מגרנות כמו שלי היו באותה התקופה .

ומישם התגבשה לה והבשילה בת אל החדשה , ממש לאט לאט שיניתי כל דבר שהיה גורם לי לחשוב שלילי לפני ללחשוב חיובי , והאמת היא שלחיות כאדם אופטימי ,שמסתכל חיובית על אנשים ועל סיטואציות לא הפך אותי לטייקונית (_עדיין חח:)) או לדוגמנית אבל בהחלט הפך את החיים שלי לקלים , אופטימים , שמחים , מלאי אהבה ורגשות , נקיים מעננים שחורים , שיפוטיות גבוהה וביקורת כלפי כל העולם.

ואם נחזור רגע לשאלה למה העולם יפה? כי החלטתי להביט עליו ככה ! כי החלטתי לבחור לראות את היופי , את הטוב  , את התום , את האושר , את אומנות או הכיף שיש בלחיות , בלקום בבוקר למרות הידיעה שיש אלפי אנשים בעולם שלא קמו היום בכלל או שלא מצליחים לקום בגלל בעיות רפואיות כלשהן…

יש לי עוד המון סיבות אבל כדי לא להעמיס מידע אני אכתוב לך את כל הסיבות הפרקטיות שלי ללמה החיים יפים במאמר הבא אבל בנתיים תשאלי את עצמך מה בחיים שלך!  יפה וטוב? תצרי לעצמך רשימה של לפחות 5 דברים יפים בחייך.

וניתראה במאמר הבא:)

לשרותך

בת אל אוקרט

 מרצה ומדריכה ותיקה ומומחית בהתאמת מסלול קריירה או לימודים מדוייק

ואיזון כלכלי בבית

ומנהלת מפתחות לחיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>